Fronty kuchenne decydują nie tylko o tym, jak wygląda całe pomieszczenie. Odpowiedzialne są one również za funkcjonalność, jak również solidność całego kompletu mebli. Z czego powinny być więc wykonane fronty od szafek w kuchni? Czas poszukać odpowiedzi na to pytanie.

Fronty kuchenne z płyty MDF foliowane

Chyba jedna z najpopularniejszych opcji, którą można spotkać w sklepach meblowych. Dokładnie to całość wykonana jest z 16- lub 19-milimetrowej płyty pilśniowej ze sprasowanych włókien drzewnych (MDF). Czasem zamiast płyty MDF używa się płyty wiórowej. Na całość nałożona zostaje folia PCV. Ten sposób tworzenia mebli należy do jednej z najtańszych opcji, dlatego też cieszy się tak dużą popularnością. Meble z frontami z płyty MDF znajdują się w zasięgu finansowym każdej osoby. Chociaż, należałoby dodać, że tego typu wykonanie ma bardzo dużo zalet, ale też i kilka wad.

Laminat w szafkach kuchennych

Fronty kuchenne mogą zostać wykonane z laminatu. Jest to nic innego jak trójwarstwowa płyta wiórowa lub pilśniowa, które to z jednej lub z dwóch stron pokryte są laminatem. Sam laminat to nic innego, jak dekoracyjny papier impregnowany żywicą termoutwardzalną. Fronty meblowe wykonane z tego metalu są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo nie poddają się one działaniom promieni słonecznych, więc można pomyśleć o tym, aby meble z takimi frontami ustawić do wyjątkowo mocno nasłonecznionej kuchni. Laminat posiada również właściwości antystatyczne, więc nie przyciąga on kurzu. 

Author

Comments are closed.

Kuchnia zabudowana