Czy można określić, jak wyglądają dokładnie kuchnie w obecnych czasach? Na pewno można powiedzieć, że są to wnętrza zachowujące zasady ergonomii, gdzie wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania technologiczne po to, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie w takim pomieszczeniu.

Nowoczesna aranżacja kuchni

Kuchnie urządzone w stylu nowoczesnym cieszą się dużą popularnością. Chociaż są i takie osoby, które są przeciwnikami tego trendu. Twierdzą, że jest on zbyt chłodny i mało przytulny. Czy to prawda? Nie. Po prostu trzeba odkryć potencjał, jaki dają wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym. Nowoczesna aranżacja to miejsce, gdzie wszystko ma swoje ściśle przyporządkowane miejsce. Nic nie przechowuje się na blatach, umożliwiając w ten sposób szybkie posprzątanie wszystkich blatów oraz innych powierzchni, jakie znajdują się w kuchni. 

Minimalistycznie urządzone kuchnie

Można chyba śmiało powiedzieć, że w kuchniach urządzonych w stylu minimalistycznym panuje zasada “im mniej, tym lepiej”. Im mniej rzeczy jest dostrzegalnych, tym bardziej korzystniej dla całej aranżacji. Również, jeżeli tyczy się to uchwytów kuchennych. Uwaga! W tego typu pomieszczeniach są one niewidoczne. Szafkę będzie można bez problemu otworzyć, a to wszystko za sprawą uchwytów krawędziowych. Przez specjalistów z branży meblarskiej nazywane są one pochwytami. Zamiast nich spotykane są podłużne oraz okrągłe wycięcia w powierzchniach frontu. Rzadko kiedy, w meblach projektowanych zgodnie z trendem minimalistycznym, można spotkać klasyczne uchwyty meblowe. 

Author

Comments are closed.

Kuchnia zabudowana