Inżynierowie technologiczni muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, jakie stawia przed nimi świat internetu. Jak można z nimi sobie poradzić? W różnoraki sposób. Wymyślają oni wciąż to nowe ulepszenia, jakie współczesnym użytkownikom mają zapewnić lepsze możliwości.

Zalety CloudFront

Na liście takich ulepszeń znaleźć można AWS CloudFront. Usługa, którą jest w stanie wykonać m.in. 10Clouds. Jakie są zalety korzystania z tego rozwiązania? Otóż, można tu mówić o:

  • szybkości – szybki transfer danych, który wpływa na zmniejszenie się opóźnienia w przesyłach, czy też na minimalizowaniu blokad. Wpływa to również korzystnie na małych ruch sieciowy.
  • niski koszt – nie trzeba obawiać się ukrytych kosztów. Użytkownicy płacą tylko i wyłącznie za treści, jakie udostępniane są w sieci.
  • interoperacyjność – całość została tak zaprojektowana, aby mogła bez problemu współgrać z S3 czy EC2. Użytkownicy nie powinni napotkać na problemy związane ze wzajemną interakcją.
  • niezawodność – jeżeli ktoś miał już przyjemność natknąć się na strukturę Amazon wie, że do czynienia ma z czymś niezawodnym. Użytkownik ma pewność, że zawsze zostanie skierowany do odpowiedniej lokalizacji brzegowej.
  • elastyczność – automatyczna reakcja na zwiększenie lub zmniejszenie zasobów.

Bezpieczeństwo użytkowników

Wszyscy zwracają uwagę na to, że AWS CloudFront zapewnia bezpieczeństwo – większą niż to bywa w jakimkolwiek innym przypadku. Nie tak łatwo zbudować sieć o strukturze, gdzie każdy użytkownik może czuć się tak bezpiecznie. Na szczęście, AWS bazuje na najlepszych zabezpieczeniach, dzięki czemu przechowywane treści, są bezpieczniejsze. Do tego nie trzeba obawiać się ataków hakerskich z zewnątrz. Warto również wspomnieć o uwierzytelnianiu dla bezpieczeństwa punktów końcowych, które wszyscy użytkownicy mogą włączyć samodzielnie. 

Treści na czas

Do pewnego momentu, tylko wielkie firmy były w stanie dostarczyć pożądane treści na czas. Nie ma się czemu dziwić, bowiem mieli oni dostęp do wielkich pieniędzy, jakie pozwalały na realizację tego typu zadań. 

Na szczęście, dzięki pojawiającym się rozwiązaniom technologicznym, kolejne firmy mogą oferować takie usługi – dostarczenie treści na czas, zyskując tym samym uznanie w oczach klientów.

AWS CloudFront oferuje wiele możliwości, jakie warto wykorzystać, aby móc stanowić poważną konkurencję dla wszystkich. Tym bardziej, że przebicie się ze swoją usługą, w dzisiejszych czasach, nie jest wcale takim łatwym zadaniem. 

 

Author

Comments are closed.