Odzież medyczna damska i męska to obecnie szeroki asortyment produktów, kierowanych przede wszystkim do lekarzy, ale również medyków, pielęgniarek, higienistek czy też osób pracujących w przychodniach zdrowia. Czym powinna odznaczać się odzież tego typu? Czy musi ona spełniać konkretne wymogi?

Odzież medyczna damska tworzona z myślą o wygodzie

Odzież medyczna damska i męska tworzona z wysoką dbałością o detale i tkaniny. Projektanci mają świadomość, że odzież taka nie może krępować ruchów, musi być też dopasowana do konkretnych oczekiwań i wymagań. W produkcji odzieży tego typu wykorzystuje się tkaniny łączące różnorodne włókna, zarówno naturalne, jak i syntetyczne czy sztuczne. Dzięki temu tkaniny odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, czyszczenie w wysokich temperaturach. Bawełna pozwala na zachowanie „oddychalności” tkaniny. W praktyce oznacza to, że skóra użytkownika jest stale wentylowana. Istotne jest także to, aby materiały posiadały pewien stopień elastyczności – dzięki temu nie będą krępować ruchów.

Jaka odzież medyczna damska cieszy się obecnie największym zainteresowaniem?

Panie chętnie stawiają na typowo kobiece stroje: spódnice z wygodnymi koszulkami czy też sukienki o długości do kolana. Zarówno sukienki, jak i spódnice posiadają funkcjonalne kieszenie, w których bez trudu zmieści się identyfikator, drobne monety czy inne drobiazgi. Na uwagę zasługują również bluzy i T-shirty – są one tworzone z przyjemnych w dotyku tkanin, które nie podrażniają, delikatnie otulają ciało i pozwalają na dużą swobodę ruchów. Odzież medyczna damska uzupełniona może być o wygodne chodaki czy klapki, projektowane szczególnie z myślą o osobach, które wykonują pracę w pozycji stojącej. Chodaki posiadają niewielkie sprężyny umieszczone pod piętą, co pozwala na lepsze amortyzowanie stóp podczas chodzenia. Konstrukcja chodaków i klapek medycznych sprawia, że chronione są stawy skokowe, minimalizowane jest ryzyko powstawania żylaków.

 

 

Author

Comments are closed.