Ogród blisko domu to idealna przestrzeń do odpoczynku w czasie wiosny, lata, a nawet jesieni. Szukając inspiracji na zaaranżowanie tego miejsca, warto zwrócić uwagę na nowoczesne meble ogrodowe. Jednymi z nich są nowoczesne meble rattanowe do ogrodu – takie meble zapewnią komfort, przyciągną wzrok. Jak są tworzone?

Nowoczesne meble rattanowe do ogrodu – siła elegancji!

Nowoczesne meble rattanowe do ogrodu są dzisiaj jednymi z najczęściej poszukiwanych. Meble takie sprawdzają się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Meble z rattanu wspaniale prezentują się w otoczeniu zieleni, zapewniają wygodę, komfort. Nowoczesne meble rattanowe do ogrodu takie jak fotele i krzesła warto zestawiać z obszernymi stołami kawowymi z drewnianymi blatami. Taki duet sprawi, że miejsce wypoczynkowe nabierze wyjątkowej oprawy.

Jak tworzone są nowoczesne meble rattanowe do ogrodu?

Meble rattanowe tworzone są ręcznie – siedziska wyplatane są z pnączy rattanowych, które pozyskiwane są obecnie wyłącznie w etyczny sposób. Meble wykonywane są z roślin pochodzących z plantacji o zrównoważonym rozwoju. W praktyce oznacza to, że pozyskiwanie pnączy nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Ręczna produkcja mebli z rattanu sprawia, że każdy element ma wyjątkowy, indywidualny charakter.

Jak dbać o nowoczesne meble rattanowe do ogrodu?

Meble z rattanu wymaga specjalnego traktowania – jeśli jednak zadbamy o nie odpowiednio, nie musimy martwić się o ich wygląd przez długi czas. Jak dbać o nowoczesne meble rattanowe do ogrodu? Najlepszym rozwiązaniem okaże się ich magazynowanie w okresie jesieni i zimy w chłodnym i przewiewnym miejscu, gdzie nie ma wilgoci. Jeśli nie mamy takiej możliwości, dobrym rozwiązaniem okażą się też pokrowce ogrodowe.

 

Author

Comments are closed.