Profesjonalne buty narciarskie damskie odgrywają bardzo ważną rolę zwłaszcza, jak na stoku spędza się sporo wolnego czasu. Aby wybrać porządne modele, które służyć będą przez wiele lat należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Sztywność obuwia narciarskiego

Jeżeli chodzi o sztywność butów narciarskich, to większość producentów korzysta z flex index lub flex. W dużej mierze to właśnie dzięki temu parametrowi, można porównać dostępne na rynku modele. Flex 40-60 to najbardziej miękkie buty narciarskie damskie, które są doskonałym wyborem dla początkujących narciarek. Osoby, które rekreacyjnie jeżdżą na nartach, powinny postawić z kolei na flex 60-80.

Dla narciarek sportowych najlepszym wyborem jest flex 80-100. Twardsze narty są także doskonałym wyborem dla osób o nieco większej wadze. Największy flex 100-120 jest zarezerwowany dla najbardziej ambitnych narciarzy sportowych.

Rozmiar i szerokość

Wybierając buty narciarskie damskie warto zwrócić uwagę również na rozmiar, który odgrywa bardzo ważną rolę. Tylko prawidłowo dobrane obuwie sportowe zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Większość producentów butów narciarskich podaje rozmiar posługując się systemem Mondopoint. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto postawić na buty z rezerwą nieco większą niż 0,5 cm. Pamiętać należy również o tym, że buty narciarskie potrzebują nieco czasu, aby przystosować się idealnie do kształtu stopy.

Jeżeli istnieje taka możliwość to warto buty narciarskie kupować w sklepach stacjonarnych, gdzie istnieje oczywiście możliwość przymierzenia wybranych modeli. Przy zakupach online niezbędne jest oczywiście dokładne zmierzenie stopy. Najlepiej dokonywać zakupu w sprawdzonych sklepach, gdzie można dokonać wymiany rozmiarówki.

Rekreacyjne i zjazdowe buty sportowe

Rekreacyjne buty narciarskie damskie jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone dla osób początkujących. Miękka wkładka skutecznie chroni stopy przed odciskami. Większość producentów stosuje specjalne materiały, które zapewniają również komfort cieplny. Dzięki lekkiej skorupie, można liczyć na łatwe przenoszenie środka ciężkości bezpośrednio na narty.

Sportowe buty są doskonałym wyborem dla tych osób, które preferują agresywny styl jazdy. Profesjonalne buty zjazdowe są bardzo sztywne, dlatego też zaspokoją najbardziej wymagających narciarzy. Dzięki sztywnej skorupie można liczyć na ostrą i dynamiczną jazdę nawet w bardzo trudnych warunkach. Pamiętać należy jednak o tym, że buty tego typu oferują mniejszy stopień izolacji termicznej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/damskie-cat-20.

Author

Comments are closed.