Nowoczesna medycyna daje nam dzisiaj wiele możliwości związanych z poprawą naszego wyglądu i odmładzaniem skóry – lasery medyczne i kosmetyczne są obecnie w powszechnym użyciu. Jakie zabiegi zaproponują nam lekarze i kosmetolodzy, by poprawić jakość naszej skóry i poczuć się młodziej? Warto przyjrzeć się tym zabiegom z bliska!

Lasery medyczne i kosmetyczne – jak działają?

Zastosowanie elementów takich jak lasery medyczne i kosmetyczne wywołało niemałą rewolucję w usługach kosmetologicznych – dzięki nim możliwa stała się skuteczna walka ze zmarszczkami, odmładzanie skóry, poprawianie przebarwień. Lasery wykorzystywane są zarówno w kwestii odmładzania skóry, jak i poprawiania jej wyglądu – lasery doskonale sprawdzają się podczas terapii usuwania blizn, przebarwień czy włókniaków. 

Jak działają lasery medyczne i kosmetyczne SHAR-POL? Lasery emitują wiązkę światła – długość wiązki określa osoba obsługująca laser. Wiązka penetruje skórę na konkretnej głębokości, powodując mikrouszkodzenia. Światło podgrzewa wodę zawartą w komórkach i doprowadza do jej wyparowania. W ten sposób komórka zostaje zniszczona, a organizm rozpoczyna wzmożone procesy regeneracyjne. Lasery medyczne i kosmetyczne w rękach profesjonalisty są w stanie zdziałać cuda – poprzez precyzyjne określenie miejsc działania lasera możemy w skuteczny sposób poprawić jakość naszej skóry i znacząco zmniejszyć blizny. 

Czy do zabiegu z użyciem lasera należy się przygotować?

Decydując się na zabiegi laserowe przede wszystkim bądźmy gotowi na wywiad lekarski, który przeprowadzi z nami specjalista. Celem wywiadu jest wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań (np. hemofilia czy też cukrzyca). Przed zabiegiem skóra może być znieczulona miejscowo kremem, po zabiegu będzie ona zaczerwieniona. Proces gojenia może trwać od jednego do kilku tygodni. Po kilku tygodniach zabieg można powtórzyć. 

Author

Comments are closed.