Drzwi wejściowe są ważnym elementem każdego budynku. Wybrany model powinien łączyć w sobie walory wizualne z bezkompromisową jakością. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać, aby cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem? Sprawdź!

Podpowiadamy, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, aby czuć się bezpiecznie

Zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Pamiętaj o tym, że drzwi wejściowe są barierą odgradzającą wnętrze Twojego domu od świata zewnętrznego. Jeśli chcesz czuć się w swoich czterech ścianach bezpiecznie, wybierz model antywłamaniowy. Obecnie w katalogach czołowych producentów znajdziesz szereg eleganckich, a jednocześnie solidnych drzwi uzbrojonych we wzmocnione ościeżnice, zamki i zawiasy. Drzwi antywłamaniowe klasyfikuje się na podstawie skali RC. Najbardziej odporne na uszkodzenia i sforsowanie przy pomocy elektronarzędzi są modele typu RC1, natomiast najmniej – modele opatrzone symbolem RC6. Właściciele domów i mieszkań prywatnych zazwyczaj  wybierają drzwi trzeciej lub czwartej klasy

Niezawodne aluminium

Na jakość i wygląd drzwi w ogromnej mierze wpływa materiał, z którego zbudowane jest skrzydło. Obecnie na rynku największą popularnością cieszą się modele wyprodukowane z aluminium. Eleganckie drzwi w chłodnym odcieniu subtelnie zdobią fasady nowoczesnych budynków. Co ważne,  metal, w odróżnieniu od modeli z drewna czy PCV, wykazuje nieprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, wilgoć, wysoką i niską temperaturę) i nie wymaga regularnej, czasochłonnej konserwacji. Najlepszymi parametrami charakteryzują się modele z kilkoma komorami i dociepleniem z  pianki termoizolacyjnej. Szczelne drzwi są barierą dla chłodu z zewnątrz i  powietrza ogrzanego  wewnątrz budynku.

Author

Comments are closed.