Paznokcie żelowe należą do jednych z najpopularniejszych sposobów na stworzenie pięknego i niebanalnego manicure. Metoda żelowa zdobienia paznokci często jest wykorzystywana w salonach piękności, ale niektórzy decydują się na wykonanie jej w domu. Nic dziwnego, ponieważ pozwala na cieszenie się zadbanymi paznokciami.

Paznokcie żelowe – co to takiego?

Metoda żelowa zdobienia paznokci polega na tym, że na przygotowanej wcześniej płytce paznokcia nakładany jest pędzelkiem specjalny żel, a następnie utwardzany w lampie UV. Później, żel ten jest malowany zwykłym lakierem do paznokci lub lakierem hybrydowym. Można dodatkowo je ozdobić poprzez mieszanie kolorami lakierów, dodawanie naklejek, cyrkonii itp. Paznokcie żelowe są niebywale trwałe, zaraz po paznokciach akrylowych. Sam zabieg trwa od około godziny do dwóch. W tym czasie można dosłownie „wyczarować” piękny manicure. Metodę tę wybierają kobiety, które posiadają uszkodzoną macierz paznokcia lub nierówną płytkę. Żelem można uformować powierzchnię, a nawet przedłużyć paznokcie. Dlatego osoby, które mają problem z zapuszczeniem paznokci, często stosują żel.

Wykonanie żelowych paznokci w domowym zaciszu – zestaw niezbędników

Żel jest wykorzystywany niemal w każdym salonie kosmetycznym. Ze względu na możliwość zakupienia wszystkich niezbędnych do tego akcesoriów można stworzyć manicure żelowy w domu. Co będziemy do tego potrzebować? Oto lista:
– pilnik,
– szablon do wykonania manicure żelowego,
– polerka (bloczek),
– odtłuszczacz do płytki paznokcia,
– bazę pod żel (jest to tzw. PRIMER),
– żel,
– lampę UV,
– pędzelek, którym nałożymy żel,
– patyczek, którym odsuniemy skórki,
– oliwkę do natłuszczenia skórek po całym zabiegu.

Jak zrobić żelowe paznokcie

Najpierw musimy przygotować płytkę paznokcia. Należy opiłować na krótko paznokcie, odsunąć skórki i zmatowić bloczkiem płytkę. Następnie, odtłuszczamy i nakładamy bazę. Nakładamy formę (są to specjalne naklejki – instrukcja na opakowaniu). Pędzelkiem nakładamy cienką warstwę żelu i utwardzamy pod lamą UV 2 – 3 minuty. Po tym czasie, pilnikiem nadajemy kształt paznokciowi. Nakładamy lakier do paznokci albo lakier hybrydowy (zależnie co nałożymy to albo czekamy aż zwykły lakier wyschnie, a hybrydę utwardzamy znowu pod lampą). Na zakończenie nakładamy oliwkę na skórki.

Metoda żelowa zdobienia paznokci posiada szerokie grono zwolenniczek

Zazwyczaj wybierają ją kobiety, które cenią sobie czas oraz wygodę, ponieważ żel utrzymuje się nawet do czterech tygodni. Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Dzięki nim można poczuć się pięknie i pewnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Author

Comments are closed.