Stolarka okienna i drzwiowa pochłania ogromną część finansów. Może jest to spowodowane tym, że są to elementy, które wymienia się bardzo rzadko. Niezależnie od tego, warto udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, aby móc w przyszłości dokonać właściwego wyboru.

Drewniane drzwi wejściowe

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Może te, które zostaną wykonane z drewna? Niewątpliwie jest to doskonała i dobrej jakości propozycja dla każdego budynku. W szczególności dla tych, które zostały zaprojektowane zgodnie z duchem klasycznym. Drewno jest materiałem solidnym, które odpowiednio zakonserwowane, jest w stanie wytrzymać przez długi czas – nawet, jeżeli chodzi o intensywne użytkowanie. Wadą tego typu stolarki drzwiowej jest cena. Niestety, ale drzwi zewnętrzne z drewna dedykowane są dla osób, które na tego typu cel mogą wydać nieco większą ilość pieniędzy.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Biorąc pod uwagę je i modele drewniane, te drugie wychodzą znacznie korzystniej, jeżeli chodzi o cenę. Tak, aluminium jest dobrym materiałem, ale z tego właśnie względu jest najdroższym produktem, który w chwili obecnej jest na rynku. Ich współczynnik przenikania ciepła wynosi U = 1,3-1,4 W/(m2.K). Nie całe drzwi wykonane są z aluminium, a tylko rama i ościeżnica. Pozostała część elementów może zostać wykonana z tworzywa sztucznego lub też z włókna szklanego. Tego typu drzwi najczęściej spotykane są w budynkach o charakterze komercyjnym, w korporacjach, itd. 

 

Author

Comments are closed.