Wybór odpowiedniej stolarki okiennej to nie tylko kwestia estetyki budynku  czy jego prawidłowego wykończenia. Wybierając konkretne rozwiązania, musimy mieć na uwadze, że okna pełnią szczególną rolę w procesie zatrzymywania ciepła wewnątrz mieszkania czy domu i izolacji przed chłodem. Jakie rozwiązania znajdziemy dzisiaj na polskim rynku?

Komfort w każdym domu

Nowoczesna stolarka okienna wpływa na nasz dom czy mieszkanie na wielu płaszczyznach – przekonują specjaliści zatrudnieni w firmie internorm.com. Przede wszystkim okna mają zapewniać komfort cieplny i dawać jak najwięcej naturalnego światła – to szczególnie ważne w pomieszczeniach eksponowanych na północną i zachodnią stronę świata. Dzisiaj wiele mówi się nie tylko o nowych technologiach i propozycjach okien, ale też o sposobach ich tworzenia i o tym, jak owe metody wpływają na nasz komfort wewnątrz domu.

Jakie okna proponują projektanci? Przede wszystkim są to klasyczne okna PCV w nowej odsłonie – posiadają one doskonały stosunek jakości do ceny i są jednymi z najchętniej wybieranych rozwiązań, zarówno do domów, jak i mieszkań czy budynków użyteczności publicznej. Drugim rodzajem okien są okna drewniano-aluminiowe, stworzone z myślą o dekoracji budynków. Okna takie mają nieznacznie lepsze parametry termoizolacji, jednak warto mieć na uwadze, że będą one wymagały konserwacji co kilka lat (drewno pęcznieje w naturalny sposób, zaniechanie konserwacji może prowadzić do rozszczelnienia).

Jakie okna wybrać?

Podczas wyboru okien warto zwrócić uwagę na różnorodność propozycji związanych z formatem i przeznaczeniem okien. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się okna panoramiczne, wykorzystywane w domach jednorodzinnych. Oryginalnym rozwiązaniem są też okna przesuwne, rekomendowane od mniejszych mieszkań, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Author

Comments are closed.