Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Panie mają współcześnie bardzo wiele możliwości ich stylizacji. Jedną z nich jest metoda hybrydowa zdobienia paznokci, która cieszy się wyjątkowo dużą popularnością wśród wielu kobiet. Dlaczego? Poniżej garść odpowiedzi wyjaśniających ten fenomen.

Czym jest metoda hybrydowa zdobienia paznokci?

Na czym polega metoda hybrydowa ozdabiania paznokci? To jedna z bardzo popularnych metod, która zapewnia trwałość i piękny efekt nawet na 3 tygodnie. Do utwardzenia emalii, która została nałożona na paznokcie, wykorzystuje się lampy na podczerwień.

Jak długo trwa zdobienie paznokci tą metodą?

Zwykle metoda hybrydowa zajmuje około godziny. Jeżeli dodatkowo trzeba przedłużyć paznokcie, odbudować je, trzeba nastawić się na odrobinę więcej czasu w gabinecie. Wtedy stylizacja paznokci może trwać nawet do około 1,5 godziny. Oczywiście wszystko w zależności od tego, czy wybiera się proste zdobienie, czy też bardziej skomplikowane.

Jak przebiega stylizacja paznokci metodą hybrydową?

Bardzo ważny etap stylizacji paznokci metodą hybrydową to przygotowanie ich do nałożenia emalii. Paznokcie muszą być dobrze odtłuszczone, a płytka paznokci delikatnie spiłowana, tak by podkład odpowiednio się trzymał.

Podkład to bezbarwna baza, którą nakłada się przed nałożeniem emalii. To właśnie dzięki tej bazie można delikatnie pogrubić paznokcie, a nawet je wydłużyć. Dzięki temu nawet panie, które z natury nie mają ładnego kształtu paznokci, będą zadowolone ze stylizacji. Kolejny etap to po prostu nałożenie odpowiedniego lakieru do paznokci.

Trwałość paznokci hybrydowych

Lakiery do paznokci do manicure hybrydowego obecnie występują w bardzo wielu różnych kolorach. Jesienią warto sięgać po nasycone brązy, beże, a także różne odcienie czerwieni. Świetnie prezentuje się też czerń. Po nałożeniu lakieru na paznokciach, dłoni należy umieścić w lampie, która emituje promieniowanie UV. To właśnie ona utwardza paznokcie.

Na sam koniec należy nałożyć jeszcze kosmetyk, który fachowo nazywa się top coat. To bezbarwny lakier, który również twardnieje pod wpływem promieniowania w lampie. Dodatkowo sprawia, że paznokcie pięknie błyszczą, a kolor jest jeszcze bardziej intensywny. Paznokcie wykonane metodą hybrydową są bardzo trwałe. Spokojnie można nosić je nawet do trzech tygodni. Później pojawi się już spory odrost, który nie wygląda atrakcyjnie. To właśnie dobry moment, aby ponownie wybrać się do gabinetu stylizacji paznokci i wybrać dla siebie zupełnie nowy kolor.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hybrydy na paznokcie.

Author

Comments are closed.