Fotele wiszące są coraz częściej wykorzystywane na polskich ogrodach. Nie ma się czemu dziwić – coraz większa liczba społeczeństwa dostrzega możliwości, jakie oferuje ten mebel, który musi być wykonany z solidnych materiałów.

Jak dbać o fotel na ogrodzie?

Tego typu wiszące meble ogrodowe można chociażby zakupić poprzez stronę gardenspace.sk. Zanim ktoś jednak pokusi się o taki zakup, powinien chociażby wiedzieć, w jaki sposób należy zadbać o taki mebel. Dzięki temu będzie on służył przez zdecydowanie większą ilość czasu. Do tych foteli, które wykonane są z rattanu lub technorattanu wystarczy na ogół lekko zwilżona szmatka. Obydwa materiały nie wymagają specjalnych zabiegów konserwujących. Przy czym, na okres zimowy warto zadbać o to, aby cała konstrukcja znalazła się pod dachem, jeżeli jest tylko taka możliwość. Należy również sprawdzić, czy poduszki, a w szczególności powłoki od nich będzie można ściągnąć i będzie można je wyprać w domowej pralce.

Fotel jako dekoracja na ogrodzie

Tak bardzo wszyscy starają się ozdobić ogród zapominając o tym, że to sam fotel wiszący staje się nie lada dekoracją. W szczególności, jeżeli chodzi o te meble wyplatane. Wystarczy tylko dobrać jeszcze kolorystykę. Klasyka w postaci bieli lub czerni na pewno będzie przyciągać wzrok. Do wyboru są jednak fotele w innych, nieco bardziej wyzywających kolorach. Nie lada, ciekawą ozdobą mogą stać się również poduszki, które będą znajdować się na fotelu. Ze spokojem można postawić na motyw nieco bardziej dekoracyjny. 

Author

Comments are closed.